Jak pozbyć się problemu z nierzetelnym zadłużeniem?

Zadłużenia powstają nie jedynie na skutek zobowiązań kredytowych w bankach. Wielokrotnie wierzycielami są też osoby prywatne, które udzielają pomocy finansowej z słusznym zabezpieczeniem. Jakim? Najczęściej są to rozmaitego typu weksle. To oczywiście na tych pismach należałoby się skupić sprawdzając zagadnienie jakim jest coraz popularniejszy w ostatnim czasie skup weksli. Na czym bazuje ta usługa? Kto ją świadczy oraz jakie są tego korzyści?

Skup weksli

Każda pełnoletnia osoba, jaka nie ma ograniczonej zdolności do czynności prawnych może emitować prywatne weksle. To oczywiście z ich użyciem możliwe jest:

•             opłacenie faktury;

•             zabezpieczenie pożyczki czy też umowy pożyczkowej;

•             zabezpieczenie dotacji unijnych bądź też państwowych;

•             udostępnić gwarancji.

Skup weksli własnych czy także od osób fizycznych jest olśniewającą usługą dla wierzycieli, jakich dłużnicy używając jako środka płatniczego weksla nie wywiązują się z założonych zobowiązań. Wtenczas specjalne firmy odkupują takie zobowiązania od przedsiębiorców za mniejszą kwotę stając się równocześnie nowym wierzycielem osoby dłużnej.

Są też weksle in blanco

Jest to dość specyficzny typ weksla, jaki definiowany jest mianem „gołego”. Firmy, w szerokiej ofercie których odszukać można skup weksli in blanco posiadają niezmiernie precyzyjne wymagania wobec potencjalnych kontrahentów. Często na przykład nie godzą się na zakup weksla bez stworzonej do niego deklaracji wekslowej.

Kto ma prawo skorzystać z usługi skupu weksli?

•             wierzyciele mający weksle, jakich termin płatności minął;

•             wierzyciele wypowiadający umowę ochronioną wekslem;

•             wierzyciele, jakich dłużnicy nie wykupili weksla w pełni;

•             wierzyciele, jakich dłużnicy nie odpowiadają na koncyliacyjne propozycje ugody;

•             wierzyciele po bezskutecznym procesie windykacyjnym.

Zdaniem agentów korporacji skupujących weksle ich kontrahentami na ogół są przedsiębiorcy, jacy próbują odebrać środki z niezapłaconych faktur. To naturalnie dzięki temu nie muszą mrozić pieniędzy oraz ponosić strat powiązanych z czynnościami windykacyjnymi.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *