Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe używane są w przemyśle już od dawna, w licznych sektorach są one w codziennym wykorzystaniu. Spore firmy zazwyczaj mają ich w nadmiarze, bowiem obecnie większość fabryk potrzebuje do funkcjonowania kompresorów. Lecz w momencie zakładania nowej działalności zakup od początku nowego sprzętu może wiązać się z całkiem sporym kosztem. Gdzie kupować kompresory spalinowe, żeby nie wydać na nie fortuny?

Aby zaopatrzyć swoją nową fabrykę w sprężarki najwyższej klasy nie potrzebujemy właściwie ich kupować, wystarczy wybrać opcję leasingu. Biznesmeni mogą go uzyskać głównie u producenta kompresorów, dysponują oni nie jedynie nowymi urządzeniami, ale także używanymi. Oczywiście kwota dzierżawy jednej sprężarki zależna jest od kondycji, wieku a także możliwości maszyny. Leasingodawca zawiera z nami umowę na czas określony, w tym czasie jesteśmy zobligowani do comiesięcznego uiszczania konkretnej sumy opłat, w zamian za możliwość korzystania z kompresorów we własnej firmie. Po zakończeniu umowy można kompresory spalinowe nabyć albo tez zrezygnować z dzierżawy. Kolejną, ciekawą alternatywą jest nabycie sprężarek z drugiej ręki. Wiąże się to oczywiście z niebezpieczeństwem zakupu trefnego sprzętu, jednak cena może być bardzo interesująca. Powinniśmy używane kompresory nabywać u sprawdzonego sprzedawcy, np. dużej firmy, która regularnie wymienia urządzenia na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe mogą nam służyć jeszcze parę lat, trzeba jedynie przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Wysokiej jakości kompresory do użytku przemysłowego są raczej drogimi urządzeniami. Początkujący biznesmen może nabyć je w atrakcyjnej cenie, wybierając używane modele. Można także wydzierżawić nowy kompresor prosto od producenta. 

Zobacz także: kompresory atmos

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *