Metoda na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszędobylski internet, jak wszystkie fanty technologii z których korzystamy ma własne atuty jak i minusy. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje się na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Choć dużo korporacji proponujących nam swoje usługi w sieci zapewnia nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak w samej rzeczy nie są w stanie zrobić tego zawsze oraz w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, że jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam następną usługę czy artykuł. Na szczęście można temu zaradzić i nie marnować cennego czasu na niekorzystne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto dzwonił, korzystając z szczególnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, inaczej jak uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi propozycjami nie musi świadczyć, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w gigantycznej mierze tymi nękającymi nas figurami są pracobiorcy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to przedstawiciele instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych czy także innych korporacji. Rozmowa z nimi sporadycznie należy do przyjemności i mało kto ma na nie ochotę czy też czas. Jeżeli wiec nie czekacie na żaden ważny telefon, możecie po prostu nie odbierać oraz spowodować co to za numer – kto próbował się z nami oczywiście skontaktować.

 

Kto dzwonił – z jakiego powodu należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to złośliwe połączenie będzie oznaczone jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             pisanie opinii

Usługa, jaką proponują portale rodzaju ktodzwonil.net jest pomocna także wskutek tego, iż coraz częściej słyszy się o wypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być katastrofalne w skutkach dla portfela. Niejednokrotnie bo są to numery oszustów, jakich projektem na biznes jest zarabianie naturalnie na połączeniach telefonicznych, które nawiasem mówiąc w większości wypadków są w gruncie rzeczy drogie. W pewnych sytuacjach i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w analogiczne skutki. Warto wobec tego posiadać się na baczności oraz uczynić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym o wiele bardziej, że ma się szansę zrobić to błyskawicznie oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *