Wyjazd na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie tylko do pracy, jakkolwiek też w celach krajoznawczych. Aktualnie coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił w końcu do łask. Ten kuszący region to optymalne miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są też Wycieczki Integracyjne Chortycia. Ewidentnie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym regionie i uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie zwyczajność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, rozkoszną kuchnią oraz niezwykle, ale to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków z przyjemnością wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bo to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy nadzwyczaj długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z wielkiego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Niewątpliwie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niesłychanie analogiczne, wystarczy ich tylko przyzwoicie używać.
Najogromniejszą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, imponująca kuchni oraz mnóstwo inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *