SimCity niezwykłość rozrywki

Wszyscy, którzy są fanami różnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnością porządnie wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta słynna już gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą słynną i cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to uciążliwe, dlatego, iż gra ta w szeregu przypadków uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej kultowej gry pozostała opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra ta nigdy tak naprawdę nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużo zadań, począwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa wybitnie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta tak rzeczywiście może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Ważne jest wobec tego to, aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na wypoczynek czy na spożywanie pojedynczych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych czynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, niemniej jednak naturalnie możemy wprowadzić do gry całkowicie nowych Simów, kolejny raz przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest ona albowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci i z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę bardzo interesującą i wciągającą. Wszystkie tworzone przez graczy postacie są więc trójwymiarowymi obiektami – wypróbuj również SimCity BuildIt Hack.

Theme niekończącej się gry komputerowej był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims” jest w związku z tym pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny powodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *