Czysta woda dla każdego

uzdatnianie wody

Woda to pierwocina życia, ale przez zanieczyszczanie środowiska oraz występujące w nim toksyny oraz ona staje się ewentualnym zagrożeniem dla istnienia oraz wigoru człowieka. Właśnie dlatego także każda woda, jaką wydobywa się z różnorakich źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do spożycia.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to stereotypowy proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak poprawienie jakości wody, by ta spełniała wszystkie określone prawem wzorce oraz nie kreowała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z poszczególnych etapów, jakie powinny nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, jakie natlenia wodę oraz eliminuje rozpuszczone w niej niekorzystne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest oddzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, jaka wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak drobnoustroje, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to stosowane jest przede wszystkim wówczas, kiedy tak właściwie woda ma być wykorzystana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że dobór metody uzdatniania wody w kolosalnej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Powód jest normalny: rozmaite ujęcia wodne charakteryzuje przeróżny poziom i rodzaj zanieczyszczeń, dlatego również inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, inaczej podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, bowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pragnie uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *