The Sims – niezwykłość rozrywki

Wszyscy,którzy są zapaleńcamirozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnościąporządnie zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta atrakcyjnajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być programemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą kultową i cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe,w następstwie tego, iż gra ta w szeregu przypadków uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejatrakcyjnej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra tanigdy tak w gruncie rzeczy nie miała jasno oraz precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wielezadań, począwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniesłychanie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy też, jeśli dodamy, że gra ta takrzeczywiście może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(osobiście możemy nadawać im imiona,wybierać odcień skóry czy kolor włosów). Istotnejest w związku z tym to,aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz nawypoczynek czy na spożywanieposzczególnych posiłków.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszychczynnościach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednakże naturalniejesteśmy w stanie wprowadzić do gryzupełnienowych Simów, jeszcze raz przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak oraz jej następne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onabo tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcii z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręnadzwyczajinteresującą oraz wciągającą. Wszystkiekreowane przez graczy postacie są wnastępstwie tego trójwymiarowymiobiektami – przetestuj także SimCityBuildItCheats.

Szablon niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria uprzednio nie zdobyła takogromnej popularności. „The Sims”jest wobec tego pierwszączęścią serii, jaka odniosła nadzwyczajnysukces na kompletnym rynku gier komputerowych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *